Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відеоконференцзв’язок у кримінальному та цивільному судочинстві
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Аналогічна можливість брати участь у засіданнях дистанційно – у режимі відеоконференції передбачена й ст.158-1 Цивільного процесуального кодексу України.
На сьогодні таке право можливо реалізувати між всіма місцевими судами України, оскільки у них встановлено та функціонують мобільні системи відеоконференцзв’язку.
Реалізація такого права учасниками процесу дозволить їм економити час і кошти, які витрачаються на поїздки до суду.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження (цивільної справи).
16.04.2014 Пирятинським районним судом вперше було застосовано відеоконференцзв’язок для допиту в кримінальному провадженні свідка через його неможливість прибути в судове засідання за станом здоров’я. Судове засідання в режимі відео конференції проводилось з Бориспільським міськрайсудом Київської області. Учасники судового процесу мали змогу бачити та чути показання свідка, ставити запитання та отримувати відповіді.
Помічник голови Пиряттнського районного суду В.І. Орел