flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Пирятинський районний суд продовжує роз’яснювати громадянам району положення нового КПК України через ЗМІ

04 червня 2013, 09:25

                Вас викликали до суду.

 
              Якщо Вас викликали до суду,  обов’язково візьміть із собою паспорт чи інший документ, що посвідчує Вашу особу.
             Уважно читайте судові повістки,  оскільки судові засідання Пирятинським районним судом Полтавської області проводяться в двох приміщеннях: на вулиці Радянській № 17 та на вулиці Леніна № 41.
             У випадку втрати судової повістки час та місце судового розгляду Ви маєте змогу перевірити на офіційній веб-сторінці Пирятинського районного суду в мережі Інтернет чи в приміщеннях Пирятинського районного суду, де на довідкових стендах  також розміщуються  списки справ.
             Уточнити час судового засідання можна у секретарів судового засідання за телефоном 2-23-16 (секретарі суддів Марфіної Н.В. та Ощинської Ю.О., вул. Радянська,17) та 3-22-95 ( секретар судді Сімонової С.Г., вул. Леніна,41) та 2-18-10 (секретар судді Сайко О.О., вул  Леніна, 41). 
             Зайшовши до приміщення суду,  вимкніть мобільний телефон, потурбуйтесь про це заздалегіть,  оскільки непоодинокі випадки, коли в залі судового засідання присутні не вміють вимкнути мобільний телефон і його дзвінки заважають веденню судового процесу.
             Якщо ви є стороною у кримінальному провадженні чи маєте бажання бути присутнім при розгляді кримінальної справи, вдягніться відповідним чином, не можна приходити до суду у пляжному одязі (шорти, майки тощо), це стосується не тільки розгляду кримінальних справ, а й цивільних, адміністративних.
             Кримінальні провадження слухаються у відкритих судових засіданнях за виключенням випадків, коли за ухвалою суду проводиться закрите судове засідання, це відбувається у виключних випадках, в осовному, при розгляді кримінальних проваджень, що стосуються статевих кримінальних правопорушень.
             Відповідно до ст. 328 Кримінального процессуального кодексу України кількість присутніх у залі судового засідання може бути обмежена головуючим лише  у разі недостатності місць у залі судового засідання.
              Пріоритетне право бути присутніми під час судового засідання в цьому випадку закон надає близьким родичам та членам сім’ї обвинуваченого та потерпілого, а також представникам  засобів масової інформації.
             Особи, присутні в залі судового засідання, при вході до нього суду та при виході суду повинні встати, стоячи заслуховують і вирок суду.
              Сторони кримінального провадження допитують свідків та заявляють клопотання, подають заперечення стоячи і лише після надання  їм слова головуючим у судовому засіданні.              
               Проте, головуючий у судовому засіданні може дозволити давати показання, заявляти клопотання  чи задавати запитання сидячи, в основному, це стосується випадків, коли за станом здоров'я стороні кримінального провадження чи іншій особі важко вставати.              
               Учасники кримінального провадження звертаються до суду «Ваша честь» або «Шановний суд».
                   Документи та речі передаються головуючому через судового розпорядника, а в разі його відсутності – через секретаря судового засідання.
                 Усі присутні в залі судового засідання зобовязані додержуватись порядку в судовому засіданні і беззаперечно підкорятися відповідним розпорядженням  головуючого в судовому засіданні.
                  Кожній  стороні кримінального провадження надається право головуючим в судовому засіданні давати показання, задавати запитання, заявляти клопотання в порядку, визначеному кримінальним процесуальним законом, без дозволу головуючого ці дії робити не можна.
                    Не дозволяється перебивати учасників судового провадження зауваженнями, репліками,  не дивлячись на Ваше ставлення  до їх показань чи запитань.
                   Якщо обвинувачений порушує порядок у залі судового засідання, він після попередження може бути видалений із зали судового засідання тимчасово або на весь час судового засідання.
                    У разі невиконання розпорядження іншими особами, присутніми в судовому засіданні їх ухвалою суду може бути також видалено із зали судового засідання та притягнуто до відповідальності за неповагу до суду.                         
 
             
  Голова Пирятинського районного суду Полтавської області                                                                                                Сімонова С.Г.