flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Опубліковано статтю слідчого судді у ЗМІ

24 липня 2013, 14:38

 На відміну від Кримінально-процесуального кодексу України новий Кримінальний процесуальний кодекс визначив обов’язковим фіксування судового процесу технічними засобами  ( частина четверта статті 107 КПК ).

              Якщо за старим КПК фіксування судового процесу здійснювалось тільки за клопотанням учасників судового розгляду, а секретарем судового засідання виготовлявся протокол судового засідання, незалежно від того чи фіксувався процес  технічними засобами, за новим КПК протокол судового засідання у звичному розумінні не виготовляється, а здійснюється фіксування судового процесу технічними засобами і офіційним записом судового засідання є лише технічний запис,  здійснений судом.
               Тобто, заявляти клопотання учасникам кримінального провадження про фіксування судового засідання технічними засобами не потрібно.                
               Після відкриття судового засідання головуючим секретар судового засідання відповідно приписам статті 343 КПК повідомляє про здійснення повного фіксування судового розгляду, а також про умови фіксування судового засідання, зокрема, повідомляє про те яким пристроєм здійснюється фіксування та на який носій.
               Комплекс фіксування судового процесу унеможливлює будь-яке стороннє втручання в аудіофонограму судового засідання таке як перезапис, монтування та ін.
               КПК  передбачає, що фіксування судового засідання не здійснюється тільки у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
               Під час розгляду питань слідчим суддею під час досудового розслідування рішення про фіксацію процесуальної дії приймає особа, яка проводить відповідну слідчу дію.
               Повне фіксування судового розгляду щодо застосування запобіжного заходу здійснюється в разі наявності клопотання однієї з сторін кримінального провадження про таке фіксування.
               За його відсутності фіксування судового розгляду за допомогою технічних засобів не здійснюється, що не позбавляє секретаря судового засідання обов’язку вести журнал судового засідання.  
               Одночасно з фіксуванням судового засідання технічними засобами ведеться журнал судового засідання відповідно до ст. 108 КПК, де крім найменування та складу суду (слідчого судді), реквізитів кримінального провадження та відомостей про його учасників, дати та часу  судового засідання вказується час, номер та найменування процесуальної дії, а також передані під час процесуальної дії речі, документи, ухвали, постановлені судом (слідчим суддею) без виходу до нарадчої кімнати.
               Учасники кримінального провадження мають право знайомитись з журналом судового засідання та технічним записом кримінального провадження.
               Вони мають також право на отримання копії запису судового засідання.
               За видачу копії запису судового засідання справляється судовий збір, який становить 15 гривень.           
 
Слідчий суддя Пирятинського районного суду                                                  О.О. Сайко