Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно підпункту ґ пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).
Тобто, якщо протягом 2018 року Ви приймали участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, незалежно від того чи отримали виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, зобов’язані до 01 квітня 2019 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Якщо Ви протягом 2018 року були увільнені від виконання обов’язків присяжного, то також зобов’язані до 1 квітня 2019 року подати електронну декларацію за минулий рік.
У зв’язку з вищевикладеним, Пирятинський районний суд Полтавської області нагадує про необхідність подання присяжними до 1 квітня 2019 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.
З метою підвищення обізнаності про права та обов’язки суб’єктів декларування Національне агентство з питань запобігання корупції реалізувало комплекс заходів, зокрема:
- затвердило розлогі роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (рішення від 11.08.2016 №3 зі змінами; доступне за посиланням https://goo.gl/RKGeij);
- на офіційному веб-сайті Національного агентства розміщено рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні, відповіді на поширені запитання при роботі з Реєстром та рекомендації щодо роботи з Реєстром, пам’ятка декларанту, відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій (доступні за посиланням: https://goo.gl/75zAWU).
Крім того, 21.01.2019 розпочався онлайн-курс «Декларуй доброчесно!» (реєстрація на онлайн-курс доступна за посиланням: https://goo.gl/423CoV), покликаний допомогти кожному правильно заповнити електронну декларацію. Онлайн-курс буде доступний постійно протягом чергового етапу декларування.