flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Особливості прийому та розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом.

27 березня 2014, 16:33

 Особливості прийому та розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом.

 
25 лютого 2014 року розпочався процес щодо підготовки та проведення позачергових виборів Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 року.
Суб'єкти виборчого процесу мають право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються процесу виборів Президента України у позасудовому та судовому порядку.
Предметна та територіальна підсудність справ.
Вищий адміністративний суд України розглядає спори щодо рішення, дії або бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів (п. 1 ч. 4 ст. 18 та ч. 3 ст. 172 КАС України).
Київський апеляційний адміністративний суд розглядає спори щодо інших рішення, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії (ч. 3 ст. 172 КАС України).
Окружний адміністративний суд розглядає спори за місцем знаходження відповідної комісії розглядає спори щодо рішення, дії або бездіяльності окружних виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів, а також членів зазначених комісій (ч. 4 ст. 172 КАС України).
Місцевий загальний суд як адміністративний за місцезнаходженням виборчої комісії розглядає спори щодо рішень, дій чи бездіяльності  дільничних виборчих комісій, членів цих комісій.
Місцевий загальний суд як адміністративний за місцезнаходженням відповідної комісії  розглядає адміністративні справи щодо уточнення списку виборців, в тому числі, якщо відповідачем є орган ведення Державного реєстру виборців чи окружна виборча комісія, яка помилково зазначена позивачем.
Місцевий загальний суд як адміністративний за місцезнаходженням відповідача розглядає спори щодо рішення, дій чи бездіяльності засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації.
Відповідно до ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб’єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб’єкти ініціювання референдуму. Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою статті 172 КАСУ, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, дільничної комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Апеляційне оскарження:
Щоб забезпечити прийом та розгляд скарг у строки та в спосіб, встановлені Законом України «Про вибори Президента України», Пирятинським районним судом Полтавської області складено та затверджено графіки чергування суддів та працівників апарату суду, у вихідні дні та на весь час виборчого процесу з виборів Президента України, які розміщено на сайті суду http://pr.pl.court.gov.ua
Пирятинський районний суд Полтавської області