flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Режим роботи Пирятинського районного суду Полтавської області під час виборчого процесу

18 вересня 2020, 09:32

Постанова Центральної виборчої комісії від 30 серпня 2020 року № 208 оголосила з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

З метою забезпечення належного проходження виборчого процесу, забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян в Пирятинському районному суді Полтавської області встановлено особливий режим роботи суддів та працівників апарату у позаробочий час, включаючи вихідні та святкові дні, а також напередодні дня виборів та в день виборів 25 жовтня 2020 року.

Для забезпечення оперативного прийняття та реєстрації позовних заяв (документів) виборчої категорії учасники виборчого процесу можуть повідомляти про намір подати позовні заяви, скарги, звернення до суду за номером телефону: (096)1539883.

Повідомляємо, що Пирятинському районному суду Полтавської області як місцевому загальному суду підсудні адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом щодо:

  • оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, членів цих комісій (ч. 5 ст. 273, ч. 8 ст. 277 КАС України);

  • уточнення списку виборців (ч.2 ст. 274 КАС України);

  • оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори (ч.3 ст. 275 КАС України).

 

Застерігаємо!

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до суду за їх місцезнаходженням у п’ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше двадцять другої години дня, що передує дню голосування.

Позовна заява щодо дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори може бути подано до суду за їх місцезнаходженням у п’ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше двадцять другої години дня, що передує дню голосування.

Позовна заява про уточнення списку виборців подається до суду за їх місцезнаходженням не пізніш як за два дні до дня голосування.

 

Суд, установивши порушення законодавства про вибори чи референдум, визначає у рішенні спосіб захисту порушених прав та інтересів, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень відповідно до закону або приймає інше визначене законом рішення.

У разі виявлення порушень, що можуть бути підставою для притягнення до відповідальності не за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, суд постановляє окрему ухвалу з повідомленням про наявність таких порушень і надсилає її до органів чи осіб, уповноважених вжити у зв’язку з цим заходів, встановлених законом.