flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила пошуку судових рішень в ЄДРСР

30 вересня 2020, 13:57

Відкритий доступ до судових рішень є одним з принципів, який забезпечує прозорість діяльності судової влади в Україні, а також сприяє однаковому застосуванню законодавства.

Єдиний державний реєстр судових рішень (далі ЄДРСР) є автоматизованою системою збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

ЄДРСР є оптимальним ресурсом для правників, адже не виходячи з дому можна ознайомитися з рішеннями та знайти судову практику для подальшого застосування її під час складання юридичних документів та визначення правильної правової позиції.

Слід зазначити, що в Реєстрі можна знайти рішення, внесені судами, починаючи з 2010 року.

Для того, щоб ознайомитися з потрібним рішенням, необхідно зайти за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/ або в будь-якому браузері набравши словосполучення «Єдиний державний реєстр судових рішень» і Ви потрапите на сторінку Єдиного державного реєстру судових рішень.

За допомогою цієї сторінки можна проводити пошук судових рішень окремо або одночасно за:

1) словами з тексту судового рішення;

2) місцезнаходженням і найменуванням суду;

3) прізвищами та ініціалами суддів;

4) реквізитами судової справи:

- номером справи,

- датою (періодом) її надходження до суду;

5) реквізитами судового рішення:

- датою (періодом) ухвалення,

- реєстраційним номером у Єдиному державному реєстрі,

- формою судочинства (адміністративна, господарська, кримінальна, цивільна, справи про адміністративні правопорушення),

- формою судового рішення (вирок, постанова, рішення, судовий наказ, ухвала, окрема ухвала);

6) статусом сторін у справі:

- державний орган, державне підприємство, установа, організація;

- юридична особа;

- фізична особа.

Обравши відповідну комбінацію критеріїв, треба натиснути кнопку «ПОШУК» та отримати результат внизу сторінки.

Існують деякі «прийоми», про які мало хто знає, а вони, у свою чергу, значно полегшують роботу користувача. Тож розглянемо більш розширено ці варіанти пошуку.

Пошук з використанням спеціальних знаків

На сайті можна виконувати пошук за текстом із використанням спеціальних знаків.

  1. Пошук по точній фразі

Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з якоїсь точною фразою або словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр судових рішень видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Приклад: «відновлення становища, яке існувало до порушення».

  1. Пошук, якщо точний номер справи невідомий

Якщо ви не знаєте точного номера справи, замість невідомого символу в Судовий реєстр можна написати знак питання (?). Приклад: рішення № 247/1?4-13.

  1. Пошук по основній частині пошукового слова

Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох символів. В іншому випадку пошук в Єдиному судовому реєстрі за вказаними вами параметрами виконаний не буде. Наприклад, якщо потрібно знайти рішення щодо будівельної компанії, то в поле контекстного пошуку можна ввести корінь основного слова, а після нього поставити зірочку. Приклад: будівельн*

  1. Пошук одного з декількох пошукових слів

Здійснюється за допомогою логічного оператора OR, який обов’язково повинен бути зазначений великими літерами. В Єдиному реєстрі судових рішень будуть сформовані документи, які містять одне з написаних вами слів або словосполучень. Приклад: рішення OR постанова.

  1. Пошук за декількома пошуковими запитами

За замовчуванням пробіл між пошуковими запитами означає, що пошук буде здійснюватися одночасно по всім перерахованим словами. Однак якщо пошук в Державному судовому реєстрі планується робити не за окремими словами, а по пошуковим фразам, то більш доцільним є використання такого логічного оператора, як AND. Він, як і будь-який інший логічний оператор, повинен бути зазначений великими літерами. У такому випадку за результатами пошуку буде сформований список документів, які одночасно включають обидві пошукові фрази. Приклад: визнання права власності AND нерухоме майно.

  1. Пошук з виключенням окремих слів

Для виключення з результатів пошуку окремих значень між пошуковими запитами потрібно поставити логічний оператор NOT. У такому разі всі слова, які були вказані перед логічним оператором, будуть враховані, а все, що після, ні. Прописується він великими літерами і може бути використаний в Державному реєстрі судових рішень тільки за наявності не менше двох пошукових слів. Приклад: нерухоме майно NOT земельна ділянка.

  1. Пошук з обов’язковим включенням потрібного слова

Якщо хочете, щоб у Єдиному державному реєстрі судових рішень знайдені вами документи обов’язково включали в себе певне значення, то перед пошуковим словом потрібно поставити знак + (плюс). Приклад: визнання права власності +автомобіль.

  1. Пошук з виключенням певного слова

Для того щоб результат пошуку в Реєстрі судових рішень України не містив певного значення, перед таким пошуковим словом потрібно поставити знак — (мінус). Приклад: накладення арешту -рухоме майно.

  1. Комбінований пошук

Передбачає одночасне використання різних способів пошуку і здійснюється за допомогою дужок. При цьому використання дужок на початку пошукового запиту в Єдиному реєстрі судових рішень України не дозволяється. Приклад: визнання права власності AND (нерухоме майно OR нерухомість).

Таким чином, використовуючи зазначені правила, можна досить ефективно не тільки стежити за станом конкретної судової справи, але й здійснювати аналіз існуючої судової практики.